Taziye – İsmet Yükselir

İsmet Yükselir

Değerli Can’lar,

Uzun yıllardır Toronto/KANADA’da yaşayan ve yakın bir tarihte Türkiye’ye giden Pazarcık, Ördekdede Köyünden, Kınalı YÜKSELİR’in eşi, Ahmet YÜKSELİR’in abisi, Bektaş YÜKSELİR, Bağdat YÜKSELİR, bir dönem K.A.K.M’nin Başkanlık görevini yapmış olan Nahsen YÜKSELİR ve Feyza YÜKSELİR’in babaları, Elif YÜKSELİR, Kemal YÜKSELİR, Fatoş YÜKSELİR ve Ali SARSU’nun kayınbabaları ve amcaları kıymetli İsmet YÜKSELİR büyüğümüz, yakalandığı Covid-19 nedeniyle yaşam mücadelesini kaybederek 15.04.2021 tarihinde hakka yürümüştür.

1994 yılında Kanada’da bir Alevi Derneği kurulması fikrini oluşturan ve iki yıl boyunca büyük mücadeleler sonunda, 1996 yılında Kanada Alevi Kültür Merkezi’mizin açılmasına ve ayrıca 2005 yılında derneğimizin şu anki mevcut yerinin alınmasına da öncü olan İsmet YÜKSELİR abimizin hem derneğimiz hem toplumumuz için verdiği emek ve katkılarını unutmayacağız.

Bu vesile ile YÜKSELİR ailesinin acılarını yürekten paylaşıyor, yakınlarına sabırlar, tüm sevenlerine ve canlara başsağlığı diliyoruz.

Hakkı kendinde görenlere ve yola gönül verenlere, Mansur gibi “Enel Hakk” diyenlere ve yolunu sürenlere, erenlerin yüzü suyu hürmetine, İsmet YÜKSELİR büyüğümüzün Hızır gözcüsü, Mansur terazisi olsun, Devr-i asan olsun. Işıklar içinde uyusun. Anısı gönüllerde yaşasın.

Saygılarımızla,

KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ ve CEMEVİ