3 Mayıs 2020 tarihine kadar derneğimiz kapalıdır

Değerli canlar,

Kanada, Ontario ve Toronto hükümetlerinin Corona virüsü tehlikesini durdurmak için aldığı karar sebebiyle derneğimiz 3 Mayıs 2020 Pazar gününe kadar kapalı kalacaktır.

Dünya çapında gittikçe ciddileşen Corona salgını hızını arttırarak bulaşmaya ve malesef can almaya devam ediyor. Tüm dünyada insanlar evlerinden çıkmamaya çağrılıyor hatta bazı yerlerde geçerli bir bahane olmadan insanların dışarı çıkması yasaklanıyor. Ne zaman sona ereceği henüz belli olmayan bu süre içerisinde dernek, ibadethane, lokanta, eğlence yerleri, konser salonları, düğün salonları, cenaze evleri gibi insanların toplu olarak bir araya geldikleri tüm mekanlar devlet emri ile kapatılıyor.

Derneğimiz de haklı bulduğu bu önlemlere uyacaktır ve tüm canlarımızın uymasını önemle istiyoruz. Takdir edersiniz ki hiçbirimiz virüs taşıyıcı olarak birbirinin ve üçüncü kişilerin sağlığını ve hayatını tehlikeye atmamalıdır. Özellikle 60 yaş üzeri canlarımızın, ailesinde 60 yaşından yukarı bireyler ve yaşı ne olursa olsun solunum, kalp, şeker, kanser, vb gibi ciddi sağlık sorunları olanların temizlik ve fiziksel mesafe konularına çok dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz.

Tüm bu olumsuzluk ve kaosun dünyanın her tarafında bir an evvel bitmesini, can kayıplarının durmasını, bu günlerin bize öğrettiklerinden herbirimizin ders çıkartmasını diliyoruz.

Hızır yoldaşımız olsun.

Saygılarımızla,

Kanada Alevi Kültür Merkezi